Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Rozstrzygnięcie konkursu astronomicznego 2011 Drukuj Email
Pod koniec zjazdu jesiennego 2011 w Sopotni Wielkiej, rozstrzygnięty został konkurs młodzieżowy realizowany od kwietnia br. w ramach projektu o syg. Indus. Emocje tego wydarzenia sięgały przysłowiowego zenitu, gdyż ponad 30-tka młodych uczestników rywalizowała między sobą o wyjątkowe nagrody sponsorowane przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP. Liczyła się wiedza, doświadczenie w obserwacjach astronomicznych, systematyka w spotkaniach lokalnych i co najważniejsze - poziom zaangażowania. 20 listopada odbyło się wręczenie nagród 10-tce laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów. 

 

 

 


 

Wczesnym, niedzielnym wieczorem uczestnicy zaczęli się gromadzić jak zwykle dużo wcześniej niż zaplanowane spotkanie rozstrzygające. Większość z nich przybyła z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem, które reprezentowało ich w postaci opiekunów ustawowych. Wszyscy zostali zaproszeni do sali konferencyjnej Stowarzyszenia POLARIS - OPP równo o godz. 16:00. Na miejscu ponad pół 2m. stołu zajmowały nagrody ufundowane przez naszą organizację i częściowo przez różnych sponsorów. Wśród najciekawszych można było odnaleźć dwa teleskopy refraktory, książki o astronomii, zestaw kina domowego, akcesoria komputerowe, lornetki, globus nieba i meteoryt oraz cała grupa nagród pocieszenia dla ostatnich miejsc.

 

 

Po zapoznaniu uczestników z zasadami odbioru nagród i kolejnością wyczytywania nazwisk, Prezes Stowarzyszenia POLARIS - OPP podał uzyskane wyniki punktacyjne i kolejne miejsca w tabeli. W pierwszej trójce znaleźli się:

 

                              1. Łukasz Łysień
                              2. Marzena Widz
                              3. Klaudia Pierlak

 

 

Na koniec rozdania nagród wykonano jeszcze pamiątkowe zdjęcie wszystkich finalistów konkursu oraz na sali pojawił się cały Zarząd Stowarzyszenia POLARIS - OPP, aby pierwszy raz w historii wręczyć oficjalny dokument  zapraszający laureata konkursu - Łukasza Łysienia do stałej współpracy w ramach asysty koordynatorki działu lokalnego. Wydarzenie to wzbudziło nie małe zaskoczenie, zarówno wśród wszystkich obecnych jak i samego adresata zaproszenia do współpracy.

 

 

 

 Życzmy sobie takich uczestników jak najwięcej.

Zobacz także:
Obserwacje nieba z udziałem młodzieży lokalnej
Dzień Dziecka w POLARIS-OPP
Wiadomość z Radia Bielsko

 

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258