Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Logowanie

Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Kolejny teledysk na pokładzie Stacji Kosmicznej YSS. Drukuj Email
7 lutego 2019r. na antenie telewizji TVN w programie porannym odbyła się prezentacja nowego teledysku i utworu autorstwa zespołu KOLORY, który w 2018 roku zagrał nam podczas VI Festiwalu Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej. Dodatkowo możemy być dumni podwójnie, ponieważ mieliśmy przyjemność w dużym stopniu przyczynić się do stworzenia nowego klipu do utworu "PLANETARIUM". Za scenografię posłużyła bowiem zespołowi KOLORY nasza Stacja Kosmiczna YSS w Sopotni Wielkiej, a także elementy wyposażenia w postaci m.in. strojów stylizowanych na kombinezony NASA, będące pamiątkami po wizycie astronauty George'u D. Zamka w naszej miejscowości. To już drugi teledysk "na naszym koncie" i mamy nadzieję, że to nie ostatni! Zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Występ zespołu KOLORY w Dzień Dobry TVN: https://dziendobry.tvn.pl/a/kolory-planetarium
Więcej…
 
Granty firmy Żywiec Zdrój - LIS 2018 rozdane. Drukuj Email

4 lutego 2019r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się rozdanie grantów w kolejnym już konkursie Lokalnych Inicjatyw Lokalnych ogłoszonym jeszcze w 2018 roku firmy Żywiec Zdrój S.A. W zeszłym roku nasza organizacja miała przyjemność realizować niewielki projekt pt. "Nasze otoczenie - nasze środowisko" wsparty właśnie z tego samego źródła, dot. działań pro-ekologicznych na terenie Sopotni Wielkiej i okolic. W tym roku również otrzymaliśmy dotację, ale tym razem na działania związane z ekologicznymi uprawami i edukacją przyrodniczą pt. "Sferyczny ogród badawczy". Czek na wsparcie w ramach ww. konkursu grantowego odebraliśmy całym zespołem projektowym...

Więcej…
 
Spotkanie z astronautką Nicole Stott Drukuj Email
Prawie dokładnie 10 lat od wizyty astronauty, George'a D. Zamka z NASA w Sopotni Wielkiej, mieliśmy przyjemność ponownie ściskać dłoń kolejnej osoby, która była w kosmosie pochodzenia amerykańskiego. Tym razem 13 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie z astronautką Nicole Stott, która gościła w Polsce podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Stowarzyszenie POLARIS - OPP było obecne na tym wydarzeniu prezentując m.in. swoje stanowisko o tematyce szeroko pojętego kosmosu i ochrony ciemnego nieba, a przy okazji powróciliśmy stamtąd z nowymi pamiątkami od Pani Nicole Stott, które trafią docelowo na pokład naszej Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS w Sopotni Wielkiej.
Więcej…
 
Zaproszenie na szkolenie z FIO i PROO. Drukuj Email
W imieniu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Stowarzyszenia POLARIS-OPP serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2019 oraz Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2019r. o godz. 14:00 w sali Kominkowej Zamku w Łodygowicach, przy ulicy Królowej Jadwigi 6. Inicjatorem spotkania jest Stowarzyszenie POLARIS-OPP, a gospodarzem Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”, współtworzonej przez naszą organizację od samych początków jej istnienia. Prowadzącymi  spotkanie będą przedstawiciel NIW-CRSO z Warszawy, a także ekspert oceniający wnioski związany z POLARIS-OPP.
Więcej…
 
Wyjazd do EC1 w Łodzi. Drukuj Email
Na przełomie listopada i grudnia 2018r. Stowarzyszenie POLARIS - OPP zorganizowało wyjazd edukacyjny do Planetarium EC1 w Łodzi, jako podsumowanie projektu dotacyjnego Helvetios, realizowanego przy wsparciu m.in. Gminy Jeleśnia. Blisko 20-tka uczestników naszych systematycznych, całorocznych działań popularyzatorskich zaproszona została do obejrzenia jednego z najnowocześniejszych planetariów w Polsce, a wśród koordynatorów wyjazdu oprócz wieloletnich członków naszego Stowarzyszenia, znalazł się także pracownik dydaktyczny Planetarium Śląskiego na co dzień. Dało to wyjątkową okazję na rozszerzenie wyjazdu o dodatkową wiedzę pozyskiwaną z pierwszej ręki od razu, ale i na weryfikację niektórych treści merytorycznych prezentowanych podczas łódzkiego seansu. 
Więcej…
 
Okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej. Drukuj Email

 

Uczestników zainteresowanych filatelistyką lub po prostu nabyciem pamiątki związanej z obchodami 10-lecia wizyty astronauty George'a D. Zamka w Sopotni Wielkiej, zapraszamy do zakupu wydanego specjalnie z tej okazji z pomocą Poczty Polskiej, obiegowego znaczka autorstwa Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Znaczek ten to nie tylko jedyny w swoim rodzaju symbol tego wydarzenia z 2008 roku związanego z NASA w naszym regionie, ale i jest pełnoprawnym znaczkiem pocztowym, który można nakleić na kopertę i opłacić w ten sposób pamiątkową przesyłkę. Warto pomyśleć, jakim zaskoczeniem dla naszych znajomych będzie otrzymanie pocztówki lub listu z taką symboliką! Znaczek został wydany jedynie nakładem 1tys. sztuk. Polecamy!

Więcej…
 
8m. rakieta z Europejskiej Agencji Kosmicznej... Drukuj Email

17 listopada 2018r. w ramach obchodów 10-lecia wizyty astronauty George'a D. Zamka w naszym Stowarzyszeniu, odbyła się niebywała prezentacja, jakiej jeszcze w Sopotni Wielkiej nie było... Tuż obok siedziby Stowarzyszenia POLARIS - OPP jak i wejścia do Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS, gdzie przed laty gościł właśnie astronauta George D. Zamka, rozłożona została sprowadzona specjalnie na tę okazję jubileuszu, ale i także z tytułu obchodów własnych 100-lecia Niepodległości Polski przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP, ponad 8 metrowa rakieta pokazowa! Ekspozycję można było podziwiać zarówno z dużej odległości jak i z bliska już z początkiem dnia, gdy jeszcze trwały prace montażowe nad jej rozłożeniem. Również specjalnie na tę okazję, zrobiony został mały wyjątek od czynnej ochrony ciemnego nieba na terenie Sopotni Wielkiej, gdyż rakieta została podświetlona od dołu do góry na cały wieczór tego dnia w kolorze biało-czerwonym jako symbol nawiązujący do flagi polskiej.

Model ten przedstawiał rakietę Ariane 44LP zaprojektowaną przez Europejską Agencję Kosmiczną, jedną z najbardziej rozpoznawalnych rakiet europejskich na świecie. Istotnym faktem jest jednak to, iż rakieta  miała na sobie flagi państwowe krajów wchodzących w skład ESA, do której (już obecnie) wlicza się także Polska. Rakieta była więc swoistego rodzaju symbolem europejskiej rodziny narodów podbijających kosmos, gdzie swoje miejsce ma również nasza ojczyzna.

Więcej…
 
Zjazd jesienny 2018 - sprawozdanie. Drukuj Email

W dniach 17-18 listopada 2018r. odbył się jesienny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP wraz z nietypowym jubileuszem o tematyce kosmosu w wymiarze lokalnym, a dokładnie 10-lecia wizyty astronauty George'a D. Zamka z NASA w Sopotni Wielkiej. Stało się to wówczas za sprawą budowy Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS na wzór wnętrza modułu Destiny Laboratory International Space Station, której autorami była młodzież z naszej miejscowości jak i grono koordynatorów projektu dotacyjnego pt. "Życie na orbicie". Przyjazd pilota promu kosmicznego Discovery do Polski, a co dopiero do Sopotni Wielkiej, był niedowierzaniem i nie lada sensacją dla wielu osób, ale rzeczywiście wizyta ta stała się faktem i miała miejsce 21 listopada 2008r. 10 lat później zorganizowaliśmy specjalne wydarzenie upamiętniające to wyjątkowe spotkanie, gdzie oprócz wspomnień, spotkań ze współtwórcami wnętrza modułu YSS, odbyły się także prelekcje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, "dni otwartego włazu YSS", wystrzelenie modelarskiej rakiety na ponad 250m., otwarcie wystawy z Planetarium Śląskiego i... przyjazd 8m. rakiety z Europejskiej Agencji Kosmicznej!
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 27

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258