Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Logowanie

Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Listopadówka 2019 - zjazd jesienny. Drukuj Email

W dniach 10-11 listopada 2019r. odbędzie się jesienny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP, który w tym roku będzie miał miejsce nie tylko w Sopotni Wielkiej, ale i Żywcu, gdzie jeśli tylko dopisze pogoda, zorganizowany zostanie publiczny pokaz przejścia planety Merkury na tle tarczy Słońca - rzadkiego zjawiska astronomicznego, które przypada akurat na 11 listopada br. Z tej okazji specjalnie na rynku w Żywcu zostanie wyeksponowana najnowsza realizacja naszej organizacji - pneumatyczna planeta Merkury - pierwszy ze składników 10-częściowej wystawy pt. Misja po Układzie Słonecznym, finansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach PROO 2018-2030. Jednak to jeszcze nie wszystko...
 
Więcej…
 
Jesienne spotkania meteorologiczne Drukuj Email

Zapraszamy na warsztaty do końca października 2019r.! Udział bezpłatny. 

Więcej…
 
Wystartuj rakietą do szkoły! Nowy Astroevent POLARIS-OPP. Drukuj Email
 
Koncert z Festiwalu Ciemnego Nieba na bis. Drukuj Email
 
Zaproszenie na ostatni wykład z serii "Niebo naszych dziadków" Drukuj Email

 

Zapraszamy na ostatnią już prelekcję z serii wykładów międzypokoleniowych w ramach projektu "Niebo naszych dziadków", realizowanych na terenie Sopotni Wielkiej. Tym razem będzie możliwość porównania dawnego odkrywania i obserwacji obiektów na niebie względem dzisiejszych technologii. Po 45min. prelekcji przewidujemy obserwacje i pokazy nieba w kopule Obserwatorium Astronomicznego (pod warunkiem sprzyjającej pogody - jeśli niebo będzie zachmurzone, będzie możliwość samego zwiedzania kopuły i znajdującego się tam teleskopu). Zapraszamy. Rezerwacja miejsc: Kontakt.  

 

 
VII Festiwal Ciemnego Nieba - ostatnie wolne miejsca! Drukuj Email


Stowarzyszenie POLARIS - OPP, Urząd Gminy Jeleśnia, Liceum Ogólnokształcące im. M.Kopernika w Żywcu oraz liczni partnerzy instytucjonalni, zapraszają do udziału w VII Festiwalu Ciemnego Nieba w Sopotni Wielkiej, który odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2019r. W tym roku udział  jest bezpłatny i otwarty, ale wymaga zgłoszenia poprzez formularz dostępny za pośrednictwem strony www.ciemneniebo.pl  Wśród tradycyjnej już obserwacji gwieździstego nieba i Perseidów przy muzyce na żywo (w tym roku szeroki przekrój gatunków od klasycznej, filmowej, współczesnej w wydaniu instrumentalnym, po elektroniczną), wydarzenie uświetni szereg prelekcji wyjątkowych gości - specjalistów związanych z tematyką ochrony ciemnego nieba w ramach projektu "Dark Sky Poland" dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. W tym samym terminie odbędzie się także kolejne spotkanie w ramach projektu grantowego "Niebo naszych dziadków", dofinansowanego z PROW 2014-2020 poprzez LGD "Żywiecki Raj", adresowanego w głównej mierze do dzieci i seniorów 50+. Będzie także okazja do zwiedzania Sferycznego Ogrodu Badawczego, którego powstanie wsparła firma Żywiec Zdrój S.A. w ramach Lokalnych Inicjatyw Społecznych 2018 i Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności. Na stronie www.ciemneniebo.pl i za pośrednictwem pliku PDF dostępny jest stale aktualizowany program VII Festiwalu Ciemnego Nieba...

 
„Łzy św. Wawrzyńca, czyli co to jest spadająca gwiazda i czy można ją złapać” Drukuj Email

 

Zapraszamy serdecznie na kolejną prelekcję z serii "Niebo naszych dziadków" - już w najbliższą sobotę, 3 sierpnia 2019r. o godz. 21:00 w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS - OPP.

 
Zaćmienie Księżyca 16 lipca 2019r. Drukuj Email

 

Zapraszamy serdecznie do Sopotni Wielkiej na wspólne obserwacje zaćmienia Księżyca i prelekcję autorstwa Krzysztofa Dwornika - pracownika Planetarium Śląskiego w Chorzowie w ramach projektu grantowego "Niebo naszych dziadków", finansowanego przez LGD Stowarzyszenie Żywiecki Raj w ramach środków PROW 2014-2020. W przypadku zachmurzonego nieba prelekcja odbędzie się w pobliskiej sali Stowarzyszenia POLARIS - OPP wraz z pokazem wirtualnym zaćmienia Księżyca. Liczba miejsc ograniczona! Pierwszeństwo udziału ma młodzież oraz seniorzy powyżej 50 roku życia. Zgłoszenia poprzez e-mail lub telefonicznie - Kontakt. 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 27

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258